Uutiset

Uutta Jopoxissa – Jäsenedut!

Jopox sähköinen Jäsenkortti on monipuolistunut uudella toivotulla Jäsenedut palvelulla.  Seuran tarjoamat yhteistyökumppanien ja muiden sidosryhmien jäsenedut kulkevat nyt siis sähköisenä jäsenistön matkassa näppärästi omassa mobiililaitteessa Jopox-sovelluksessa.

Jäsenedut on näin helppo tarjota seuran jäsenille nähtäville ja käytettäväksi. Voitte seurata raporttien kautta myös kuinka paljon eri jäsenetuja on käytetty. Kun palvelu on otettu käyttöön voi seura räätälöidä jäsenedun haluamansa näköiseksi, sekä rajata myös jäsenedun voimassaoloaikaa.

– Meidän sähköinen Jäsenkortti lisäpalvelu on ollut suosittu seurojen keskuudessa ja asiakkailtamme on kentältä tullut toiveita, että jatkossa myös jäsenetuja voitaisiin tarjota Jopox mobiiliapplikaation kautta. Tartuimme asiakkaiden toiveeseen siis tässäkin asiassa, kertoo Tom Hedman, Jopoxilta.

Halusimme tarjota urheiluseuroille helppoa ratkaisua jäsenetujen hallinnointiin

Markkinoilla olevat muut jäsenkortti- ja etupalvelut vaativat normaalisti seuralta ylimääräisen jäsenrekisterin manuaalista ylläpitoa, joka usein on työlästä ja aikaa vievää.

– Jopoxissa seurojen jäsenrekisterit ovat jo valmiina ja ajantasalla joten sen päälle jäsenetujen tarjoaminen Jopoxin kautta on helppoa ja suoraviivaista. Eli haluamme helpottaa urheiluseurojen arkea, kertoo Hedman.

Urheiluseuroilla mahdollisuus lisäansaintaan

Kun jäsenedut ovat oikeasti käden ulottuvilla käyttäjien taskuissa Jopox mobiiliapplikaation kautta, nousee niiden käyttöaste uudelle tasolle. Jäsenetukohtainen tieto edun käyttömääristä luo seuralle hyvän lähtökohdan ansaintamahdollisuuksille ja mahdollistaa käyttömäärätietojen näyttämisen yhteistyökumppaneille. Kyseessä on urheiluseurojen näkökulmasta täysin uudenlainen työkalu lähestyä potentiaalisia yhteistyökumppaneita ja neuvotella hyödyllisiä etuuksia jäsenilleen käytettäväksi.

Jos kiinnostuit mutta seurallasi ei ole vielä Jopox käytössä niin voit varata maksuttoman Jopox esittelyn TÄSTÄ.


Avainsanat tässä uutisessa:

Muita samaan aiheeseen liittyvä uutisia ja asiakastarinoita:

Maksupalvelut tuoneet helpotusta rahastonhoitajien arkeen – JuniorPelicans on tyytyväinen Jopox Maksupalvelut käyttäjä jo yli kahden vuoden kokemuksella

Junior-Pelicans ry on 2016 perustettu päijäthämäläinen juniorijääkiekkoseura. Pelicans tarjoaa pelaajilleen koko Päijät-Hämeen alueella pelaajapolun, joka mahdollistaa kilpa- ja harrastustoiminnan lapsesta aikuisikään asti, kertoo JuniorPelicans toimistopäällikkö Satu Piiparinen. Yhdessä suomen suurimmista jääkiekkoseuroista toimii huikeat 70 joukkuetta ja 1200 pelaajaa. Lisäksi seurassa toimii 400 toimihenkilöä ja 200 valmentajaa. Vuodessa JuniorPelicans järjestää 6000 […]
Lue lisää

Valmennustyökalu Diskos Jyväskylä ry:n valmentajien apuna

Diskos Jyväskylä ry on perinteitään vaaliva ja niitä kunnioittava seura, joka pyrkii uudistumaan, kehittymään ja kantamaan yhteiskuntavastuunsa lasten ja nuorten kasvattajana sekä liikunnallisen elämäntavan opettajana. Seura on luottanut Jopoxin urheiluseuran arkea helpottaviin palveluihin jo yli 7 vuoden ajan. Seura otti myös valmennustyökalun käyttöön ensimmäisten joukossa. Valmennustyökalulla helpotusta kokonaisuuden hallintaan Seuralla […]
Lue lisää

Seuran kehittäminen alkaa sujuvasta tiedonkulusta, johdonmukaisuudesta ja yhteistyöstä eri toimijoiden kanssa – KaaPo ry näyttää esimerkkiä

Monet urheiluseurat pohtivat jatkuvasti, miten kehittää urheiluseuratoimintaa sujuvammaksi ja helpommaksi. Jalkapallon erikoisseura Kaarinan Pojat (KaaPo) tietää hyvin organisoidun seuratoiminnan kulmakivet. ­ Vuonna 1958 perustetun kaarinalaisen seuran arvoja ohjaavat positiivisuus, luotettavuus, iloisuus ja yhteisöllisyys. Tämä näkyykin KaaPo:n toiminnassa ulospäin, sillä seura valittiin vuonna 2017 vuoden urheiluseuraksi.  Tällä hetkellä seura kasvaa voimakkaasti. Syksyllä […]
Lue lisää