Uutiset

Miten nopeuttaa ja helpottaa seuran rahaliikennettä?  – Webinaari

Maksuton webinaari urheiluseuroille

Keskiviikkona 18.8. klo 10:00

Saamme jatkuvasti paljon kyselyjä liittyen Jopox maksupalveluihin ja verkkomaksuihin. Siksi tahdommekin tarjota kaikille kiinnostuneille maksuttoman webinaarin kuinka uheiluseura voi hyödyntää Jopox maksupalvelua ja Jopox verkkomaksuja arjessaan. 

Webinaarissa saat käytännön esimerkkien kautta vastauksen muun muassa seuraaviin kysymyksiin:

 • Kuinka luoda ja lähettää laskuja helposti?
 • Miten muodostaa seuralle valmista kirjanpitoaineistoa? 
 • Miten kytket verkkomaksamisen tapahtumailmoittautumisen yhteyteen? 
 • Palveluiden käyttöönotto – miten se tapahtuu?
 • Käytettävyys, eli miten käyttää työkaluja käytännössä?
 • Lisäksi tutustumme lyhyesti Jopoxin tarjoamiin muihin ominaisuuksiin ja käymme läpi mahdolliset esille tulleet kysymykset

Maksupalvelut on

 • Urheiluseuran oma sähköinen palvelu, joka automatisoi laskutuksen ja maksamisen aikaisempaa helpommaksi
 • Seuramaksut suoritetaan nopeammin ja aikaa jää enemmän harrastamisesta nauttimiseen
 • Tarjoaa työkalun muodostaa myös valmista kirjanpitoaineistoa helposti

Verkkomaksujen avulla…

 • Kytket lomaketyökalulla tehtyihin lomakkeisiin verkkomaksamisen
 • Hoidat helposti tapahtumailmoittautumiset (leirit, kerhot, koulut yms) ja ilmoittautumisen yhteydessä voit kerätä myös osallistumismaksut
 • Ei ole tarvetta lähettää laskuja jälkikäteen, seurata saatavia tai periä rästissä olevia maksuja
 • Monipuoliset maksuvaihtoehdot pankki- ja luottokorttimaksujen sekä verkkopankkipainikkeiden muodossa.

Kenelle webinaari on suunnattu?

Kaikille urheiluseuroille ja seuratoiminnassa mukana oleville henkilöille, jotka ovat kiinnostuneet kehittämään urheiluseuratoimintaa ja tutustumaan Jopoxin tarjoamaan toimintamalliin tarkemmin.

Aika: Keskiviikkona 18.8. klo 10:00 Esittelijä: Jaakko Isokoski, Jopox Oy

Ilmoittauduttuasi saat linkin sähköpostiiisi noin tuntia ennen webinaaria.
Webinaari on maksuton eikä se sido mihinkään.

Eikö webinaarin ajankohta ole sopiva? Varaa seurallesi maksuton yksityisesittely TÄSTÄ

Avainsanat tässä uutisessa:

Muita samaan aiheeseen liittyvä uutisia ja asiakastarinoita:

Miten helpottaa urheiluseuran arkea valmennustyökalun avulla? -Webinaari

Maksuton webinaari urheiluseuroille Keskiviikkona 2.6. klo 10:30 jaTorstaina 3.6. klo 18:00 Tule kuulemaan ensimmäisten joukossa markkinoiden ainoasta seuran toiminnanohjausjärjestelmään integroidusta valmennustyökalusta. Webinaarin sisältö  Tutustutaan yhdessä uuden Jopox Valmennustyökalun toiminnallisuuksiin ja käydään läpi miten työkalulla voi helpottaa urheiluseuran valmennustyötä sekä seuran toimintaa kokonaisvaltaisesti Lisäksi tutustumme lyhyesti Jopoxin tarjoamiin muihin ominaisuuksiin ja käymme […]
Lue lisää

Jopox Valmennustyökalu tuo helpotusta urheiluseurojen valmennustyöhön

Jopox toiminnanohjaus -paketti täydentyy entisestään ainutlaatuisella ja helppokäyttöisellä Jopox Valmennustyökalulla. Työkalu sisältää muun muassa laajan harjoitepankin sekä kattavat ja selkeät raportointitoiminnot toteutuneista harjoituksista. Työkalun avulla seura voi luoda kausi- ja jaksosuunnitelmia sekä seurata toteumaa selkeiden visuaalisten raporttien avulla. Sähköisellä valmennustyökalulla saadaan siis helpotusta koko seuran valmennustyöhön aina kehityksen seurannasta sopivan […]
Lue lisää

Urheiluseuran laskutus ja verkkomaksaminen

Webinaari keskiviikkona 10.3. klo 9:00 ja torstaina 11.3. klo 18:00 Tässä webinaarissa esittelemme Jopoxin sähköisten työkalujen kautta kuinka hoitaa seuran laskutus ja verkkomaksaminen mahdollisimman helposti. Lisäksi opastamme miten voit saada muodostettua seurallesi kirjanpitoaineistoa nopeasti ja vaivattomasti. Webinaarin sisältö  Kuinka voit hyödyntää sähköisiä Jopox työkaluja urheiluseuran laskutukseen, verkkomaksamiseen sekä kirjanpitoaineiston helppoon muodostamiseen.  Saat lisäksi […]
Lue lisää