Uutiset

Miten nopeuttaa ja helpottaa seuran rahaliikennettä?  – Webinaari

Maksuton webinaari urheiluseuroille

Keskiviikkona 18.8. klo 10:00

Saamme jatkuvasti paljon kyselyjä liittyen Jopox maksupalveluihin ja verkkomaksuihin. Siksi tahdommekin tarjota kaikille kiinnostuneille maksuttoman webinaarin kuinka uheiluseura voi hyödyntää Jopox maksupalvelua ja Jopox verkkomaksuja arjessaan. 

Webinaarissa saat käytännön esimerkkien kautta vastauksen muun muassa seuraaviin kysymyksiin:

 • Kuinka luoda ja lähettää laskuja helposti?
 • Miten muodostaa seuralle valmista kirjanpitoaineistoa? 
 • Miten kytket verkkomaksamisen tapahtumailmoittautumisen yhteyteen? 
 • Palveluiden käyttöönotto – miten se tapahtuu?
 • Käytettävyys, eli miten käyttää työkaluja käytännössä?
 • Lisäksi tutustumme lyhyesti Jopoxin tarjoamiin muihin ominaisuuksiin ja käymme läpi mahdolliset esille tulleet kysymykset

Maksupalvelut on

 • Urheiluseuran oma sähköinen palvelu, joka automatisoi laskutuksen ja maksamisen aikaisempaa helpommaksi
 • Seuramaksut suoritetaan nopeammin ja aikaa jää enemmän harrastamisesta nauttimiseen
 • Tarjoaa työkalun muodostaa myös valmista kirjanpitoaineistoa helposti

Verkkomaksujen avulla…

 • Kytket lomaketyökalulla tehtyihin lomakkeisiin verkkomaksamisen
 • Hoidat helposti tapahtumailmoittautumiset (leirit, kerhot, koulut yms) ja ilmoittautumisen yhteydessä voit kerätä myös osallistumismaksut
 • Ei ole tarvetta lähettää laskuja jälkikäteen, seurata saatavia tai periä rästissä olevia maksuja
 • Monipuoliset maksuvaihtoehdot pankki- ja luottokorttimaksujen sekä verkkopankkipainikkeiden muodossa.

Kenelle webinaari on suunnattu?

Kaikille urheiluseuroille ja seuratoiminnassa mukana oleville henkilöille, jotka ovat kiinnostuneet kehittämään urheiluseuratoimintaa ja tutustumaan Jopoxin tarjoamaan toimintamalliin tarkemmin.

Aika: Keskiviikkona 18.8. klo 10:00 Esittelijä: Jaakko Isokoski, Jopox Oy

Ilmoittauduttuasi saat linkin sähköpostiiisi noin tuntia ennen webinaaria.
Webinaari on maksuton eikä se sido mihinkään.

Eikö webinaarin ajankohta ole sopiva? Varaa seurallesi maksuton yksityisesittely TÄSTÄ

Avainsanat tässä uutisessa:

Muita samaan aiheeseen liittyvä uutisia ja asiakastarinoita:

Maksupalvelut tuoneet helpotusta rahastonhoitajien arkeen – JuniorPelicans on tyytyväinen Jopox Maksupalvelut käyttäjä jo yli kahden vuoden kokemuksella

Junior-Pelicans ry on 2016 perustettu päijäthämäläinen juniorijääkiekkoseura. Pelicans tarjoaa pelaajilleen koko Päijät-Hämeen alueella pelaajapolun, joka mahdollistaa kilpa- ja harrastustoiminnan lapsesta aikuisikään asti, kertoo JuniorPelicans toimistopäällikkö Satu Piiparinen. Yhdessä suomen suurimmista jääkiekkoseuroista toimii huikeat 70 joukkuetta ja 1200 pelaajaa. Lisäksi seurassa toimii 400 toimihenkilöä ja 200 valmentajaa. Vuodessa JuniorPelicans järjestää 6000 […]
Lue lisää

Valmennustyökalu Diskos Jyväskylä ry:n valmentajien apuna

Diskos Jyväskylä ry on perinteitään vaaliva ja niitä kunnioittava seura, joka pyrkii uudistumaan, kehittymään ja kantamaan yhteiskuntavastuunsa lasten ja nuorten kasvattajana sekä liikunnallisen elämäntavan opettajana. Seura on luottanut Jopoxin urheiluseuran arkea helpottaviin palveluihin jo yli 7 vuoden ajan. Seura otti myös valmennustyökalun käyttöön ensimmäisten joukossa. Valmennustyökalulla helpotusta kokonaisuuden hallintaan Seuralla […]
Lue lisää

Seuran kehittäminen alkaa sujuvasta tiedonkulusta, johdonmukaisuudesta ja yhteistyöstä eri toimijoiden kanssa – KaaPo ry näyttää esimerkkiä

Monet urheiluseurat pohtivat jatkuvasti, miten kehittää urheiluseuratoimintaa sujuvammaksi ja helpommaksi. Jalkapallon erikoisseura Kaarinan Pojat (KaaPo) tietää hyvin organisoidun seuratoiminnan kulmakivet. ­ Vuonna 1958 perustetun kaarinalaisen seuran arvoja ohjaavat positiivisuus, luotettavuus, iloisuus ja yhteisöllisyys. Tämä näkyykin KaaPo:n toiminnassa ulospäin, sillä seura valittiin vuonna 2017 vuoden urheiluseuraksi.  Tällä hetkellä seura kasvaa voimakkaasti. Syksyllä […]
Lue lisää