Uutiset

Miten nopeuttaa ja helpottaa seuran rahaliikennettä?  – Webinaari

Maksuton webinaari urheiluseuroille

Keskiviikkona 18.8. klo 10:00

Saamme jatkuvasti paljon kyselyjä liittyen Jopox maksupalveluihin ja verkkomaksuihin. Siksi tahdommekin tarjota kaikille kiinnostuneille maksuttoman webinaarin kuinka uheiluseura voi hyödyntää Jopox maksupalvelua ja Jopox verkkomaksuja arjessaan. 

Webinaarissa saat käytännön esimerkkien kautta vastauksen muun muassa seuraaviin kysymyksiin:

 • Kuinka luoda ja lähettää laskuja helposti?
 • Miten muodostaa seuralle valmista kirjanpitoaineistoa? 
 • Miten kytket verkkomaksamisen tapahtumailmoittautumisen yhteyteen? 
 • Palveluiden käyttöönotto – miten se tapahtuu?
 • Käytettävyys, eli miten käyttää työkaluja käytännössä?
 • Lisäksi tutustumme lyhyesti Jopoxin tarjoamiin muihin ominaisuuksiin ja käymme läpi mahdolliset esille tulleet kysymykset

Maksupalvelut on

 • Urheiluseuran oma sähköinen palvelu, joka automatisoi laskutuksen ja maksamisen aikaisempaa helpommaksi
 • Seuramaksut suoritetaan nopeammin ja aikaa jää enemmän harrastamisesta nauttimiseen
 • Tarjoaa työkalun muodostaa myös valmista kirjanpitoaineistoa helposti

Verkkomaksujen avulla…

 • Kytket lomaketyökalulla tehtyihin lomakkeisiin verkkomaksamisen
 • Hoidat helposti tapahtumailmoittautumiset (leirit, kerhot, koulut yms) ja ilmoittautumisen yhteydessä voit kerätä myös osallistumismaksut
 • Ei ole tarvetta lähettää laskuja jälkikäteen, seurata saatavia tai periä rästissä olevia maksuja
 • Monipuoliset maksuvaihtoehdot pankki- ja luottokorttimaksujen sekä verkkopankkipainikkeiden muodossa.

Kenelle webinaari on suunnattu?

Kaikille urheiluseuroille ja seuratoiminnassa mukana oleville henkilöille, jotka ovat kiinnostuneet kehittämään urheiluseuratoimintaa ja tutustumaan Jopoxin tarjoamaan toimintamalliin tarkemmin.

Aika: Keskiviikkona 18.8. klo 10:00 Esittelijä: Jaakko Isokoski, Jopox Oy

Ilmoittauduttuasi saat linkin sähköpostiiisi noin tuntia ennen webinaaria.
Webinaari on maksuton eikä se sido mihinkään.

Eikö webinaarin ajankohta ole sopiva? Varaa seurallesi maksuton yksityisesittely TÄSTÄ

Avainsanat tässä uutisessa:

Muita samaan aiheeseen liittyvä uutisia ja asiakastarinoita:

Seuran kehittäminen alkaa sujuvasta tiedonkulusta, johdonmukaisuudesta ja yhteistyöstä eri toimijoiden kanssa – KaaPo ry näyttää esimerkkiä

Monet urheiluseurat pohtivat jatkuvasti, miten kehittää urheiluseuratoimintaa sujuvammaksi ja helpommaksi. Jalkapallon erikoisseura Kaarinan Pojat (KaaPo) tietää hyvin organisoidun seuratoiminnan kulmakivet. ­ Vuonna 1958 perustetun kaarinalaisen seuran arvoja ohjaavat positiivisuus, luotettavuus, iloisuus ja yhteisöllisyys. Tämä näkyykin KaaPo:n toiminnassa ulospäin, sillä seura valittiin vuonna 2017 vuoden urheiluseuraksi.  Tällä hetkellä seura kasvaa voimakkaasti. Syksyllä […]
Lue lisää

Uutta Jopoxissa – Jäsenedut!

Jopox sähköinen Jäsenkortti on monipuolistunut uudella toivotulla Jäsenedut palvelulla.  Seuran tarjoamat yhteistyökumppanien ja muiden sidosryhmien jäsenedut kulkevat nyt siis sähköisenä jäsenistön matkassa näppärästi omassa mobiililaitteessa Jopox-sovelluksessa. Jäsenedut on näin helppo tarjota seuran jäsenille nähtäville ja käytettäväksi. Voitte seurata raporttien kautta myös kuinka paljon eri jäsenetuja on käytetty. Kun palvelu on otettu […]
Lue lisää

Miten helpottaa urheiluseuran valmennusta ja sen seurantaa?

Vuosi lähenee loppuaan ja on hyvä hetki hieman tarkastaa miten sujuvaa ja organisoitua seuranne valmennustyö on. Usein juuri valmentajat ovat heitä, joiden vastuulle seuran valmennustyö yksin painottuu. Haasteeksi tuolloin voi koitua, ettei seuran valmennuksellinen linja ole yhteneväinen vaan kussakin joukkueessa / ryhmässä toimitaan kukin omalla tavallaan. Seuraavat kysymykset auttavat pohtimaan […]
Lue lisää