Uutiset

Etsimme Kokkolan toimipisteeseen OHJELMISTOKEHITTÄJÄÄ

JOPOX tarjoaa Suomen monipuolisimman palvelun urheiluseuroille. Jopoxin ratkaisut sisältävät kattavan verkkopalvelun ja -työkalut urheiluseuran arjen pyörittämiseen – kotisivut, jäsenrekisterin sekä parhaisiin käytäntöihin perustuvan ja kokonaisvaltaisen toiminnanohjausjärjestelmän. Jopox kuuluu KPK Kasvu -liiketoimintayksikköön KPK Yhtiöissä. KPK Kasvu liiketoimintayksikkö on omalta osaltaan vauhdittamassa KPK Yhtiöt Oyj -konsernin kasvua ja toiminnan tehokkuutta erityisesti digitalisaation avulla. Konsernimme on kasvava kokonaisvaltainen ratkaisukumppani ja monimediatalo,
työllistäen vakituisesti noin 420 henkilöä. Konsernin liikevaihto on noin 45 M€. Lue lisää konsernistamme www.kpkyhtiöt.fi.

Etsimme Kokkolan toimipisteeseen
OHJELMISTOKEHITTÄJÄÄ
/ KESKIKENTÄN PELINRAKENTAJAA

Sykkiikö sydämesi urheilulle tai urheiluseuratoiminnalle? Haluatko olla osa kasvavaa Jopoxin joukkuetta ja mukana luomassa parempaa tulevaisuutta seuratoiminnan saralla? Omaatko hyvää ja monipuolista ohjelmointitaitoa sekä intohimoa kehittyä edelleen? Hallitsetko uusimmat ohjelmointitekniikat ja oletko ennen kaikkea valmis
oppimaan uutta ja heittäytymään uusiin haasteisiin?

Tarjoamme mielenkiintoisia töitä erilaisten verkkopohjaisten sovellusten kehitys-, toteutus-, tuki- ja ylläpitotehtävissä sekä mahdollisuutta osallistua monipuolisiin digitaalisen liiketoiminnan asiakasprojekteihin. Tehtäväsi koostuvat koodauksesta eri web-ohjelmoinnin ympäristöissä pääasiassa Microsoftin työkaluin. Työssäsi pääset käsiksi haasteellisiin kehitysprojekteihin.

Odotamme sinulta
• Osaamista Microsoftin teknologioista kuten C#, .NET ja/tai .NET Core
• Osaamista nykyaikaisista Web UI -tason tekniikoista kuten React, Angular tai Vue
• Ymmärrystä tietokantojen kuten PostreSQL, Microsoft SQL Server tai MySQL toimintaperiaatteista

Arvostamme myös seuraavia osaamisalueita
• Mobiilisovellusosaamista
• Silmää käyttöliittymien toteuttamiseen CSS-kirjastoilla
• Ketterien (esim. SCRUM) työskentelytapojen tuntemista

Tarjoamme mielenkiintoisen pelikentän urheilun seuratoiminnan toteutuksien parissa, taitavan tiimin tuen ja osaamistasi vastaavan palkkauksen sekä vakavaraisen konsernin henkilöstöedut. Täytä hakemuksesi viimeistään 16.5.2021 mennessä osoitteessa
www.kpkyhtiot.fi/tyopaikat. Liitä mukaan hakemukseen CV:si sekä avoin kuvaus osaamisestasi.

Lisätietoja tehtävästä antaa johtaja Tom Hedman, tom.hedman@jopox.fi,
p. 040 131 7533

Avainsanat tässä uutisessa:

Muita samaan aiheeseen liittyvä uutisia ja asiakastarinoita:

Urheiluseuran laskutus ja verkkomaksaminen

Webinaari keskiviikkona 10.3. klo 9:00 ja torstaina 11.3. klo 18:00 Tässä webinaarissa esittelemme Jopoxin sähköisten työkalujen kautta kuinka hoitaa seuran laskutus ja verkkomaksaminen mahdollisimman helposti. Lisäksi opastamme miten voit saada muodostettua seurallesi kirjanpitoaineistoa nopeasti ja vaivattomasti. Webinaarin sisältö  Kuinka voit hyödyntää sähköisiä Jopox työkaluja urheiluseuran laskutukseen, verkkomaksamiseen sekä kirjanpitoaineiston helppoon muodostamiseen.  Saat lisäksi […]
Lue lisää

20-vuotias ringetteseura hoitaa seuran arjen mallikkaasti

Nurmijärvi Seven Ringettes ry eli Seiskat on tänä vuonna 20 vuotta täyttävä ringetteseura, jonka kotipaikkana toimii Klaukkalan jäähalli Nurmijärvellä. Seiskat tarjoavat harrastusmahdollisuuksia aina luistelukoulusta kilpasarjoihin asti. ­– Jopoxin perusrakenne jäsenluetteloineen, joukkueineen sekä harjoitus- ja ottelutapahtumineen soveltuu erinomaisesti ringetteseurallemme. Jopox antaa joukkueille hyvät työkalut viestintään, tapahtumien hallintaan sekä sisällöntuottamiseen, kertoo Seven Ringettes […]
Lue lisää

Kuinka helpottaa urheiluseuran arkea nykyaikaisilla kotisivuilla?

Keskiviikkona 13.1. klo 9:00 ja torstaina 14.1. klo 18:00 Tässä webinaarissa esittelemme Jopoxin rakentaman urheiluseuran nykyaikaisen kotisivupohjan ja kuinka se voi helpottaa seuran arkea. Tule kuulemaan uudesta tyylikkäästä kotisivupohjasta ja sen mahdollisuuksista. Webinaarin sisältö  Jopox kotisivupohjan toiminnallisuudet ja mahdollisuudet Täysin seuran toimintaan integroidut ominaisuudet Nykyaikainen ulkoasu Mobiilikäytettävyys Automaattiset ottelu- ja kisakalenterit Uutiset, ottelu- […]
Lue lisää